Taba

Detail destinace
Egypt » Taba

Taba Egypt - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Taba - transparent 36° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Chcete navštívit jedno z nejluxusnějších Egyptských letovisek? Taba je vyhlášená především luxusem, průzračností vody, zcela zachovanými korály a krásnou přírodou bez nákupních center a obtěžujících prodavačů. Pokud si chcete užít klidnou dovolenou v Egyptě, jeďte do Taby, jen zde si opravdu odpočinete!

Objednejte si zájezd do Taby!

Příroda a potápění v Tabě

Jste příznivci potápění anebo šnorchlování? Pak je Taba pro Vás tím ideálním místem, kde si svojí zálibu dosytnosti užijete. Neuvěřitelně průzračné moře a naprosto zachovalé korály, plné barevných rybek a čilého života na korálech Vás naprosto uchvátí. V Tabě se také velmi příjemně s potápěním začíná a každý, kdo to zkusí si díky podvodní nádheře, udělá k tomuto sportu skvělý vztah.

Výjimečná poloha Taby

Taba se rozkládá na severu Akabského zálivu a podobně jako Sharm El Sheikh je ideálním místem pro výlety po Egyptě i do ostatních Arabských zemí. V okolí letoviska Taba, se rozprostírají překrásné pláže, ze kterých si můžete vybrat, jaká se Vám zrovna bude líbit. Je zde o poznání méně lidí než například v Hurghadě, ale pokud někdo má rád společnost lidí, Hurghadu Vám také doporučujeme.

Z pevniny Tabu obklopují majestátní pohoří, které se nachází ale především na území Izraele, kde Vám doporučujeme navštívit Jeruzalém anebo se vykoupat v Mrtvém moři. Rovněž si z Taby můžete udělat překrásný výlet do Jordánského skalního města Petra, nebo do kláštera svaté Kateřiny na hoře Sinaj. Taba je vlastně na takovém čtyř mezí, kde se Egypt potkává se sousedními zeměmi. Z Taby je pohodlně navštívíte:

  • Izrael
  • Jordánsko
  • Saudská Arábie

Aktivní dovolená v Tabě

Taba je především vhodná k pozorování podvodního světa a rybaření, podobně jako například Kuba, nebo Mexiko v Karibském, kde jsou také korálové útesy. Romantickou atmosféru dotváří množství jeskyní, skal a zátok, kde leze také podvodní život pozorovat.

Zřejmě nejznámější místo v oblasti Egyptské Taby je úchvatný Pharao´s Island, na kterém můžete navštívit nedotčené pevnosti sultána Salaha El Dina. I kydž se o dobití, tehdy Fénického ostrova v minulosti pokoušeli Křižáci. Až poté se stal sultánovým majetkem a téměř v takovém stavu se dochoval dodnes.