KOLUMBIE - KARIBSKÉ POBŘEŽÍ KOLUMBIE

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání
Kolumbie - karibské pobřeží Kolumbie - Kolumbie

Kolumbie - karibské pobřeží Kolumbie

Kolumbie

, HotelKolumbie - karibské pobřeží Kolumbie

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
*Volitelný výlet: Kaňon Křišťálové řeky (Caňo Cristales).

Výjimečné místo, nepřístupné jinak než letecky a donedávna z bezpečnostních důvodů pro turisty uzavřené. 40 km řeky v úzkém kaňonu i v širokém údolí rozvětvené do ramen a obklopené džunglí. Zcela unikátní ekosystém, který díky výskytu speciálních vodních řas hraje desítkami barev. Je to jeden ze „sedmi zázraků“ Kolumbie i celé Jižní Ameriky.
1.den: Bogota - Villavicencio.
Přesun na jih do Villavicencia.
Popis
Volitelný výlet předchází zájezdu 4903 (1.den je odlet z Evropy, program je 2.-5.den, pak spojení se skupinou)
V ceně je:
Letecká doprava Villavicencio-Macarena a zpět, bus Bogota-Villavicencio a zpět, ubytování se snídaněmi (2x turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Po dobu pobytu v oblasti Caňo Cristales čluny a terénní auta, permit pro vstup, ubytování (3x 2-lůžkové zajištěné stany pod zastřešeným přístřeškem se zázemím), český i místní průvodce. 1-lůžkový pokoj za příplatek 2400 Kč.
Délka tras:
letadlem 25 000 km, po zemi 3800 km, pěšky 7x 4-16 km (volitelně) - vše pro 4905

Počasí: vzduch 12-32 °C, od tropického po vysokohorský, voda 27-29 °C

Nástupní místo: Praha
V ceně je:
Doprava. Výlet do N.P. Tayrona (loď a permit do N.P.). Výlet na ostrov Isla Grande (loď a doprava po ostrově). Lanovka na Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kolumbie a přelety Bogota-Santa Marta, Cartagena-Bogota včetně tax a poplatků, nájemní (minibusy, taxi) a veřejná (komfortní dálkové autobusy). Ubytování: Turistické hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, v N.P. Tayrona (3x) spaní v houpacích sítích (hamakách) a na Isla Grande v Eko hotelu na palandách - ve všech uvedených případech hromadně pod střechou a se zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3700 Kč (6x nelze). Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.
Den 1. - 3.
Praha - Bogota - Santa Marta. Odlet do metropole Kolumbie. Přelet na pobřeží do Santa Marty, nejstaršího trvale osídleného města Jižní Ameriky a města, v němž žil a zemřel Simón Bolívar. Taganga - pohoda na plážích v rybářské vesničce s jídelnami a bary. Lodí do N.P. Tayrona.
Den 4. - 5.
N.P. Tayrona, Taganga. Národní park Tayrona na pobřeží Karibského moře pod masivem Sierra Nevada de Santa Marta s nejvyšší horou Kolumbie (5775 m), pojmenované tak jako celá země po Kryštofu Kolumbovi. Pěší výlety v kraji plném zátok, lagun, skrytých písečných pláží, korálových útesů, deštné tropické vegetace i sušší kaktusové mesety. Koupání, šnorchlování i možnost pěšího výletu k ruinám Chairamy, města původních indiánských obyvatel Tayronů.
Den 6.
Santa Maria - Cartagena. Přejezd po pobřeží na západ do nejkrásnějšího města celého jihoamerického karibského pobřeží - Cartageny (UNESCO). Historické centrum obehnané hradbami, pevnost San Felipe, inkviziční palác, katedrála, španělský koloniální přístav, obchůdky s ručně vyráběným zbožím. Bouřlivý noční život s typickými „rumba en chiva“ - autobusy s hudebníky.
Den 7. - 9.
Cartagena - Isla Grande, *Islas del Rosario - Bogota. Dva dny na karibských plážích nedaleko Cartageny. Lodí na Isla Grande (Velký ostrov): pláže s jemným pískem, ideální místo pro koupání i šnorchlování s korálovými útesy přímo v dosahu pláže. *Volitelně možnost výletu do N.P. Isla de Rosario: 27 korálových ostrůvků s barvou vody od tyrkysové po nachovou. Koupání, šnorchlování či potápění, pozorování delfínů i žraloků, mořské akvárium. Přelet od pobřeží zpět do hlavního města.
Den 10. - 11.
Zipaquirá, Villa de Leyva. Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty
Den 12.
Bogota. Prohlídka téměř desetimilionové metropole: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.
Den 13. - 14.
Bogota. - Praha. Odlet domů.
Den 2. - 4.
Caňo Cristales. Odlet do Macareny. Lodí a džípem k ramenům Caňo Cristales. Pěší výlety v divočině, koupání ve vodopádech a v přírodních jezírkách.
Den 5.
Macarena - Bogota. Přelet do Villavicencia. Zpět do Bogoty.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.